Oddělení právní pomoci - právník/právnička

Oddělení právní pomoci - právník/právnička
28. 5. 2018|Výběrová řízení

Hledáme kolegu/kolegyni do Oddělení právní pomoci na Odboru právním v Sekci legislativně právní na Ministerstvu dopravy
 
Nabízíme zajímavou práci v příjemném pracovním prostředí v centru Prahy s dobrou dopravní dostupností. Chcete-li získat cenné zkušenosti a rozšířit si právní znalosti a dovednosti, tato pozice je právě pro Vás.

V nabízené pozici se setkáte s rozmanitou právní činností, neboť do působnosti oddělení náleží poskytování právní pomoci ostatním útvarům ministerstva ve všech oborech práva, s nimiž činnost těchto útvarů souvisí (nejčastěji právo občanské, obchodní, správní, pracovní, evropské), což úspěšnému zájemci umožní prohloubit si v rámci plnění pracovních úkolů znalost právních předpisů nejen v oblasti dopravy, nýbrž i řady dalších (např. služební zákon, autorský zákon, informační zákon, zákon o majetku ČR, zákon o registru smluv, zákon o zadávání veřejných zakázek atd.).

Činnost oddělení spočívá zejména ve zpracování stanovisek ke konkrétním právním problémům, posuzování návrhů smluv uzavíraných ministerstvem, poskytování právních konzultací, zpracovávání vyjádření v soudních řízeních a zastupování ministerstva před soudy.

Nabízená pozice je vhodná pro zkušené i začínající právníky (absolventy). Požadujeme magisterské vysokoškolské právnické vzdělání, uživatelskou znalost práce s PC (zejm. MS Word, ASPI), pečlivost a ochotu učit se novým věcem. Nabízíme přátelský kolektiv, který je v rámci celého odboru pestrý, ale současně soudržný a vstřícný.

Úspěšný uchazeč bude přijat do pracovního poměru na dobu určitou (zástup za mateřskou a rodičovskou dovolenou) s případným výhledem dlouhodobější či trvalé spolupráce, ve 13. platové třídě s možností zajímavého osobního příplatku.

Dále nabízíme pružnou pracovní dobu, možnost průběžného právního vzdělávání,  zvýhodněné jazykové kurzy v budově ministerstva (70 % hradí zaměstnavatel), stravování přímo v budově ministerstva, příspěvek na stravování z FKSP, 5 týdnů dovolené, 5 dní zdravotního volna, příspěvek na penzijní připojištění, možnost sportovních aktivit v budově ministerstva i jiných sportovištích (Multisport karta), možnost umístění dítěte v dětské skupině Mašinka v budově ministerstva, příspěvek na dětskou rekreaci, lístky do divadla, poukázky Unišek+ 2x ročně v celkové hodnotě 2.600,- Kč. 

Své životopisy zasílejte do 28. června 2018 na e-mail: zamestnani@mdcr.cz
 
Upozorňujeme, že k zařazení Vaší přihlášky do výběrového řízení je nezbytné uvést v motivačním dopisu následující text v tomto znění:

1. Souhlas se zpracováním osobních údajů: Prohlašuji, že v souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, souhlasím se zpracováním svých osobních údajů uvedených v této přihlášce a jejích přílohách, které tímto poskytuji Ministerstvu dopravy pro jejich další zpracování za účelem vyhledání vhodné nabídky mého pracovního uplatnění na Ministerstvu dopravy. Tento souhlas uděluji na dobu 6 měsíců ode dne odeslání této přihlášky do výběrového řízení.
 
Budeme se těšit na případnou milou spolupráci s Vámi.

Kontakt:

Ing. Beathe Hanzalová
tel.: 225 131 602, 607 018 281
e-mail: zamestnani@mdcr.cz


Zpět na výpis článků