Ministerský rada v Oddělení právní pomoci v Odboru právním v Sekci legislativní a právní Ministerstv

Ministerský rada v Oddělení právní pomoci v Odboru právním v Sekci legislativní a právní Ministerstva dopravy
23.11.2022|Výběrová řízení

 
Hledáme novou kolegyni / nového kolegu na služební místo ministerského rady v Oddělení právní pomoci Ministerstva dopravy, do pracovního poměru na dobu určitou, po dobu trvání MD/RD.
 
Charakteristika pracovní činnosti:

Práce spočívá v:
a)         zpracování stanovisek a podkladů v právní oblasti, stanovisek k návrhům smluvních dokumentů uzavíraných ministerstvem a stanovisek k obecně závazným právním předpisům pro potřeby ministerstva,
b)        poskytování právní pomoci a poradenské a konzultační činnosti pro útvary ministerstva,
c)         spolupráci na tvorbě vnitřních a resortních předpisů, při zpracování koncepčních materiálů týkajících se právních předpisů v působnosti ministerstva a při přípravě právních projektů a rozborech právních dokumentů,
d)        výkonu komplexních právních činností v oboru státní služby ústředního správního úřadu, vypracovávání zásadních právních výkladů a stanovisek a stanovování obecných postupů aplikace právních předpisů včetně řešení věcně a právně složitých případů a zastupování v soudních a obdobných sporech.
 
Požadavky kladené na uchazeče:
  • vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu Právo a právní věda ve studijním oboru Právo,
  • plnou svéprávnost,
  • trestní bezúhonnost,
  • zaslání strukturovaného životopisu a motivačního dopisu,
 
Nabízíme:
  • zajímavou práci v prostředí ústředního orgánu státní správy;
  • možnost dalšího vzdělávání a odborného růstu;
  • pracoviště v centru Prahy;
  • odpovídající finanční ohodnocení v rámci platové tarifní třídy 13 v souladu s nařízením vlády č. 264/2022 Sb. o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů;
  • pracovní poměr na dobu určitou, po dobu trvání MD/RD, do 26. 12. 2024;
  • nástup dle dohody.
 
Dále nabízíme pružnou pracovní dobu, 5 týdnů dovolené, 5 dní indispozičního volna (tzv. sick days), zvýhodněné jazykové kurzy, příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní připojištění, kartu Multisport, Unišeky, možnost umístění dítěte v dětské skupině Mašinka v budově ministerstva, příspěvek na dětskou rekreaci, lístky do divadla aj.
 
V případě Vašich dotazů se na nás neváhejte obrátit e-mailem na adresu: tereza.hlavata@mdcr.cz
 
Pokud Vás nabídka zaujala, zašlete nám prostřednictvím elektronické pošty na adresu posta@mdcr.cz Váš strukturovaný životopis a motivační dopis. V předmětu e-mailu je nutno uvést následující text: „Výběrové řízení č. j. MD/37173/2022/010“.
 
Termín pro zasílání přihlášek: do 4. prosince 2022.
 
Budeme se těšit na případnou spolupráci.
 
Služební orgán podporuje rovnost žen a mužů a diverzitu v rozhodovacích pozicích. Z tohoto důvodu vítáme zájem žadatelek a žadatelů z různých skupin obyvatel.
 
 
Kontakt:
Ing. Tereza Hlavatá
tel.: +420 2251 31602
e-mail: zamestnani@mdcr.cz
 


Zpět na výpis článků