5Gthon završila akce v O2 Universu, cílem bylo najít chytrá řešení pro česká města

5Gthon završila akce v O2 Universu, cílem bylo najít chytrá řešení pro česká města
22.2.2022Média a tiskové zprávy

Závěrečná fáze projektu 5G pro 5 měst v podobě 5Gthonu završila celodenní akce v pražském O2 Universu, během které byly oceněny nejlepší projekty proběhlého ideathonu.

5Gthon završila akce v O2 Universu, cílem bylo najít chytrá řešení pro česká města
Akce s názvem 5Gthon, zaměřená na chytrá řešení pro obce a města, vyvrcholila 22. února závěrečnou konferencí, odbornými přednáškami a prezentací soutěžních návrhů s vyhlášením vítězů. Partnerem události bylo i Ministerstvo dopravy. 
 
5Gthon je závěrečnou akcí projektu Podpora 5G sítí v oblasti Smart Cities (tzv. projektu 5G pro 5 měst, kterými se stala Plzeň, Bílina, Ústí nad Labem, Karlovy Vary a Jeseník). Cílem bylo najít chytrá řešení pro rozvoj a budoucnost českých měst s využitím aplikací připojených v 5G síti. A to takových řešení, kde lidé ve svých městech díky využití moderních technologií mají zajištěnou vysokou kvalitu života.

V oblasti dopravy jde, v souvislosti se soutěžním tématem „Smart doprava“, například o inteligentní řízení MHD pomocí světelného signalizačního zařízení, efektivní hledání i jednoduchá platba za využití parkovacích kapacit či bezpečnější městský ekosystém díky kooperativním dopravním systémům, schopným například varovat chodce před vstupem do cesty tramvaji. 

Odborná porota vybrala z došlých projektů pět finalistů, kteří se v O2 Universu utkali o celkové vítězství. Na projekty, které v konkurenci uspěly, čeká komplexní startupový ekosystém. Vítězům bude nabídnuta možnost dále rozvíjet svůj nápad; dostanou možnost pracovat na idejích v rámci bootcampu Seed Starteru České spořitelny, budou mít k dispozici mentoring na transformaci od Deloitte Next a také získají možnost spolupráce s dalšími partnery akce. Na vítězný tým navíc čeká třicetitisícová finanční odměna a samozřejmě značná medializace projektu.  
 


 
Zpět na výpis článků