BESIPKY od září pokračují na České televizi dalšími premiérovými díly

BESIPKY od září pokračují na České televizi dalšími premiérovými díly
3.9.2014Tiskové zprávy

Na obrazovkách České televize se objeví nové premiérové díly Besipek. Tyto spoty, které mají za cíl vzdělávat širokou veřejnost v oblasti bezpečnosti silniční dopravy, jsou vysílány od roku 2012. Premiérové díly bude možné sledovat během září každý čtvrtek vždy od 17 hodin.

Ve čtvrtek 4. září se objeví na prvním kanále veřejnoprávní televize premiérový spot „Je to na rodičích“ s popisem, jak se děti chovají na silnicích a s upozorněním, že i rodiče mohou přispět k osvojení základních pravidel při pohybu po komunikacích. BESIP tak ve spolupráci s Českou televizí navazuje na divácky úspěšný vzdělávací pořad určený nejen motoristům. Ostatně jde
o spolupráci dlouhodobou a osvědčenou. Plných 13 let je možné na obrazovkách České televize sledovat různá úskalí chování jednotlivých účastníků silničního provozu – nejprve v pořadu STOP, nyní v pořadu BESIPKY.

Tento druh vysílání je považován odbornou i laickou veřejností za účinnou prevenci dopravní nehodovosti. Důvody, proč ministerstvo dopravy ve spolupráci s Českou televizí pokračuje, přibližuje jeho ministr Antonín Prachař: „Prostřednictvím pravidelného vysílání můžeme seznamovat širokou veřejnost se změnami v legislativě, upozorňovat na nebezpečné chování v silničním provozu či bořit zažité mýty, kterých je mezi řidiči stále mnoho.“

Besipky jsou sice edukativním pořadem, ale za pomoci moderní techniky a zajímavých efektů dokážou diváka přitáhnout k obrazovce. „Součástí vybraných dílů jsou grafické animace, které divákovi názorně vysvětlují situace, které jsou mluveným slovem obtížně popsatelné,“ konstatuje vedoucí oddělení BESIP Martin Farář.

Premiérové pořady jsou poté nesčetněkrát reprízovány na všech kanálech České televize
v tzv. plovoucích časech. Jednotlivé díly jsou dále využívány na internetu, zejména
na sociálních sítích. Nadále jsou tak významným oficiálním informačním zdrojem pro širokou veřejnost.

Termíny nových dílů během září 2014Zaměření spotů
Čtvrtek 4. září 2014, 17:00 hod.Je to na rodičích
Čtvrtek 11. září 2014, 17:00 hod.Neviditelný cyklista
Čtvrtek 18. září 2014, 17:00 hod. Správné sezení řidiče a držení volantu
Čtvrtek 25. září 2014, 17:00 hod.Světla – rozdíly staré a nové žárovky, xenony
Zpět na výpis článků