České vzdělávání motorkářů uspělo na mezinárodní scéně

České vzdělávání motorkářů uspělo na mezinárodní scéně
26.5.2023Média a tiskové zprávy

Český projekt „Učme se přežít“ získal cenu organizace CIECA. Na 55. výročním shromáždění ve Vídni byl oceněný v kategorii BEST ROAD SAFETY INICIATIVE IN 2022. Tato cena představuje výjimečné projekty, nápady a aktivity členů CIECA, které podporují bezpečnost silničního provozu, pomáhají zachraňovat životy i snižovat počet zranění na silnicích a zvyšují standardy v jejich vlastních organizacích.
 

České vzdělávání motorkářů uspělo na mezinárodní scéně
Na konferenci také zástupce ministerstva, ředitel Odboru agend řidičů Stanislav Dvořák, prezentoval Nové otázky pro žadatele o řidičská oprávnění. I tato česká aktivita se setkala s dobrým ohlasem, zejména pak inovativní prvek propojující vzdělávání a zkoušení, kdy se zaměřujeme na preventivní průběžnou komunikaci nových otázek.  

„Velmi nás těší uznání od světových expertů v oblasti bezpečnosti dopravy, kteří oceňují to, že se český projekt je první svého druhu na světě v oblasti iniciativ vedoucích ke snižování nehodovosti,“ říká hlavní instruktor projektu Jiří Novotný. Další informace k udělování cen naleznete zde

„Velmi si cením toho, že mezinárodní komunita expertů ocenila český projekt, jež podporujeme a jež nám dává zpětnou vazbu, že jsme na dobré cestě ve snaze posunout tuzemské autoškolství zase o kus dál,“ doplňuje k úspěchu ředitel Dvořák. 
 
CIECA je mezinárodní organizace sdružující 41 států a desítky dalších zkušebních, autoškolských a vzdělávacích institucí. Projekt Učme se přežít již získal v loňském roce cenu časopisu eGovernment za svou interaktivní digitalizovanou část a nyní získal ocenění na mezinárodní úrovni.
 
Zpět na výpis článků