České vzdělávání motorkářů uspělo na mezinárodní scéně

České vzdělávání motorkářů uspělo na mezinárodní scéně
26.5.2023Tiskové zprávy

Český projekt „Učme se přežít“ získal cenu organizace CIECA. Na 55. výročním shromáždění ve Vídni byl oceněný v kategorii BEST ROAD SAFETY INICIATIVE IN 2022. Tato cena představuje výjimečné projekty, nápady a aktivity členů CIECA, které podporují bezpečnost silničního provozu, pomáhají zachraňovat životy i snižovat počet zranění na silnicích a zvyšují standardy v jejich vlastních organizacích.
 

České vzdělávání motorkářů uspělo na mezinárodní scéně
Na konferenci také zástupce ministerstva, ředitel Odboru agend řidičů Stanislav Dvořák, prezentoval Nové otázky pro žadatele o řidičská oprávnění. I tato česká aktivita se setkala s dobrým ohlasem, zejména pak inovativní prvek propojující vzdělávání a zkoušení, kdy se zaměřujeme na preventivní průběžnou komunikaci nových otázek.  

„Velmi nás těší uznání od světových expertů v oblasti bezpečnosti dopravy, kteří oceňují to, že se český projekt je první svého druhu na světě v oblasti iniciativ vedoucích ke snižování nehodovosti,“ říká hlavní instruktor projektu Jiří Novotný. Další informace k udělování cen naleznete zde

„Velmi si cením toho, že mezinárodní komunita expertů ocenila český projekt, jež podporujeme a jež nám dává zpětnou vazbu, že jsme na dobré cestě ve snaze posunout tuzemské autoškolství zase o kus dál,“ doplňuje k úspěchu ředitel Dvořák. 
 
CIECA je mezinárodní organizace sdružující 41 států a desítky dalších zkušebních, autoškolských a vzdělávacích institucí. Projekt Učme se přežít již získal v loňském roce cenu časopisu eGovernment za svou interaktivní digitalizovanou část a nyní získal ocenění na mezinárodní úrovni.
 
Zpět na výpis článků