Ministr Prachař jednal s dolnorakouským hejtmanem Pröllem

Ministr Prachař jednal s dolnorakouským hejtmanem Pröllem
22.9.2014Média a tiskové zprávy

Ministr Prachař jednal s dolnorakouským hejtmanem Pröllem

Ministr dopravy Antonín Prachař se na půdě ministerstva dopravy setkal s hejtmanem Dolního Rakouska Erwinem Pröllem . Společně řešili otázku přeshraniční dopravní infrastruktury. V oblasti silniční dopravy je na české straně aktuální otázka výstavby obchvatu města Mikulov, ten by měl být dokončen do roku 2018. Ve stejné době by měl být realizován také rakouský příhraniční úsek u města Drasenhofen.

Spojení Brno – Mikulov – Vídeň je na českém území v úseku Brno – Rajhrad zajištěno čtyřpruhovou silnicí I/52 a v úseku Rajhrad – Pohořelice rychlostní silnicí R52. Od Pohořelic ke státní hranici Česka a Rakouska je v provozu dvoupruhová silnice I/52, která prozatím kapacitně vyhovuje a vede mimo zastavěné území. Je ale třeba vyřešit obchvat Mikulova, kde stávající komunikace prochází městem. V budoucnu je pak možné dostavět spojení z Brna do Rakouska i ve variantě čtyřpruhu.

„Na dnešním jednání jsme si potvrdili, že šířkové uspořádání navazující komunikace severní rakouské dálnice na obchvat Mikulova bude v uspořádání dvoupruhovém tak, jak ho plánuje rakouská strana. Vycházíme tedy ze společné vize. Jsme nicméně připraveni dálnici v uspořádání dva plus dva pruhy v budoucnu dostavět,“ řekl na tiskové konferenci ministr dopravy Prachař.

Jeho slova potvrdil dolnorakouský hejtman. „Jsme optimističtí v tom, že do roku 2018 bude trasa na rakouské straně dostavěna až na hranice a na české straně na ni bude navazovat dvoupruhová silnice. Toto řešení považujeme za rozumné a pragmatické,“ informoval přítomné Erwin Pröll.

 

Zpět na výpis článků