Prohlášení ministra dopravy Antonína Prachaře ke změně ve vedení Českých drah

Prohlášení ministra dopravy Antonína Prachaře ke změně ve vedení Českých drah
10.11.2014Média a tiskové zprávy

Dozorčí rada akciové společnosti České dráhy dne 10. listopadu 2014 rozhodla o změnách ve vedení tohoto podniku. Z pozice předsedy a člena představenstva byl odvolán Daniel Kurucz a na jeho místo zvolila dozorčí rada dosavadního člena představenstva odpovědného za ekonomiku a finance Pavla Krtka. 
S rozhodnutím dozorčí rady jsem srozuměn a novému předsedovi představenstva Pavlu Krtkovi přeji mnoho úspěchů při výkonu náročné práce šéfa Českých drah. Nemá před sebou snadné úkoly a já osobně budu jeho kroky pečlivě sledovat a zároveň na něho klást vysoké požadavky, které povedou nejen k ekonomické stabilizaci ČD, ale zároveň k jejich budoucímu rozvoji na pozici největšího tuzemského dopravce.

Antonín Prachař, ministr dopravy ČR

 

 

Tisková zpráva ČD ke změnám v představenstvu Českých drah, a.s.:

Dozorčí rada akciové společnosti České dráhy dnes rozhodla o změnách ve složení představenstva této společnosti.

Z pozice předsedy a člena představenstva byl s okamžitou platností odvolán Daniel Kurucz. Novým předsedou zvolila dozorčí rada dosavadního člena představenstva odpovědného za ekonomiku a finance Pavla Krtka. „Dozorčí rada shledala, že dlouhodobě nefunguje komunikace mezi předsedou představenstva a vlastníkem. Jsme přesvědčeni, že pan Krtek je zárukou pozitivní změny a zároveň je v jeho osobě zachována kontinuita současného vedení. To považuji za důležité zejména s ohledem na problémy, které vznikly v minulosti a které vedení Českých drah dnes řeší,“ řekl předseda dozorčí rady ČD, a.s., Milan Feranec.

Dozorčí rada zároveň zvolila dosavadního náměstka generálního ředitele ČD pro regionální integraci Ludvíka Urbana členem představenstva. Ten je také novým místopředsedou představenstva.

Pátým členem představenstva je z rozhodnutí dozorčí rady Roman Štěrba z odboru strategického controllingu ČD.

„Konstatuji, že všichni členové představenstva jsou zevnitř firmy, a problematiku železniční dopravy tak dobře znají. Jejich úkolem je pokračovat ve stabilizaci Českých drah, udržet rating společnosti v investičním pásmu, dotáhnout převod nádraží na SŽDC a řešit řadu problémů, včetně několika složitých právních kauz, které vznikly v minulosti,“uzavírá předseda Milan Feranec.

 

 

Zpět na výpis článků