Dohoda na dalším postupu s Dluhonicemi kvůli dostavbě D1 existuje

Dohoda na dalším postupu s Dluhonicemi kvůli dostavbě D1 existuje
18.06.2019 12:43:33Na pravou míru
Dohoda na dalším postupu s Dluhonicemi kvůli dostavbě D1 existuje

Na zpravodajském portálu iDnes vyšel 18. června 2019 neúplný a zavádějící článek, který bez aktuálních informací popisuje nedohodu na kompenzacích pro Dluhonice kvůli dostavbě D1.

V článku zcela chybí podstatná informace, že v pondělí 17. června 2019 proběhlo jednání zmocněnce ŘSD pro dostavbu D1 u Přerova Davida Čermáka právě s panem Oldřichem Boráněm, předseda místního výboru v Dluhonicích a primátorem Přerova Petrem Měřínským. S výsledkem a následujícími úkoly:
 
  1. Byla dohodnuta konečná kvantifikace požadavků občanů Dluhonic, po jejich akceptaci jsou připraveni dálnici D1 v navrženém řešení akceptovat a podpořit. Seznam dopracuje p. Boráň – Dluhonice.
  2. Město Přerov a ŘSD ČR si rozdělí jednotlivé položky, kdo bude zajišťovat realizaci a financování, s orientačním naceněním do 28.6.2019 – již probíhá.
  3. ŘSD bude hledat ve spolupráci s MD způsob profinancování (některé položky nebude možno zahrnout do přímých stavebních nákladů projektu D1)
  4. Uskuteční se následné společné jednání generálního ředitele ŘSD ČR s p. primátorem Měřínským, p. Boráněm, předběžně začátkem července 2019.
  5. Kolem 15.7.2019 se v Dluhonicích uskuteční pravidelné veřejné slyšení, kde plánujeme oznámit občanům dosaženou dohodu a dohodnuté řešení.
Ministerstvo dopravy má za úkol připravit materiál pro jednání vlády týkající se financování požadavků Dluhonic. Jedná se především o financování úprav komunikací, chodníků, cyklostezek z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury s tím, že projektová příprava bude zajištěna ze strany vlastníků těchto komunikací.
 
Cíl všech jednání je jasný, dostavit co nejdříve deset kilometrů dálnice D1 v úseku Říkovice – Přerov a zároveň vyhovět, kde to jde, obyvatelům Dluhonic. Článek na iDnes tuto skutečnost zcela opomíjí a vychází ze starších informací a nepřesně popisuje, jaký je další postup.
 
Původní článek: https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/dluhonice-prerov-dostavba-dalnice-d1-posledni-usek-pozadavky-financovani-premier-andrej-babis-vlada.A190615_482612_olomouc-zpravy_stk

Zpět na výpis článků