Nové řešení elektronické dálniční známky přinese značné úspory

Nové řešení elektronické dálniční známky přinese značné úspory
12.02.2020 20:08:29Na pravou míru
Nové řešení elektronické dálniční známky přinese značné úspory

Ministerstvo dopravy v tomto týdnu předalo návrh nového postupu zavedení elektronické dálniční známky Útvaru hlavního architekta e-Governmentu MV a skupině pro transparentní veřejné zakázky při MMR. Po projednání na těchto platformách seznámí MD s detaily nového řešení i veřejnost. V této chvíli však musíme reagovat na zavádějící informace kolující po soc. sítích, ze kterých by si čtenář mohl udělat mylný dojem, že nedojde k úspoře oproti původně plánovanému systému.


Polovina hodnoty zakázky, o které v Poslanecké sněmovně hovořil ministr Havlíček, se týkala původní, nejvíce kritizované zakázky na IS  EDAZ ve výši 401 milionů. Předpokládaná úspora na této části systému je nyní více než poloviční.

Výrazné úspory oproti původní ceně  předpokládáme i u dalších částí systému. Velmi tedy záleží na tom, zda je ona polovina počítána ze zakázky za 401 milionů, nebo i ze souvisejících zakázek, které např. SeznamZprávy vyčíslily u původního řešení na 1,1 miliardy. V obou případech dojde ke značné úspoře oproti původně plánovaným nákladům.

 


Zpět na výpis článků