Povinnost odstranit zakázanou reklamu mají především jejich majitelé

Povinnost odstranit zakázanou reklamu mají především jejich majitelé
17.05.2019 11:05:43Na pravou míru
Povinnost odstranit zakázanou reklamu mají především jejich majitelé

foto: TV NOVA Čtvrteční vysílání TV Nova a zpravodajský web TN.cz se věnovaly aktuální situaci ohledně odstraňování billboardů u českých dálnic.


tn.png
 
Reportáž uvádí, že za posledních 6 měsíců byly u dálnic odstraněny pouze 3 billboardy a redakce vyjadřuje názor, že Ministerstvo dopravy s ŘSD jsou málo důsledné na majitele nelegálních reklam.
 
Jelikož je to značné zjednodušení celé problematiky, je k tomu potřeba doplnit, že:
 
  • Povinnost odstraňovat nelegální billboardy mají samozřejmě zejména jejich majitelé; úřady řeší jen následky jejich všemožného obcházení předpisů a neplnění povinností.
  • Rozumní majitelé takových reklam si své zařízení sami odstraňují, hlásit nám to ovšem nemusí. Tedy informace jen o té části, která se týká obstruujících nepoctivců, není úplná.
  • Po nedávném rozhodnutí Ústavního soudu majitelé nelegálních billboardů ztratili jakoukoliv naději na zvrat situace. Je tedy zjevné, že nyní už řešíme jen ty, kteří se všemožně chtějí svým povinnostem vyhnout. Je to bohužel takřka detektivní proces, neboť je třeba dohledat a zkontaktovat neznámé vlastníky.
  • Taktéž nezaznívá informace, že odstraňování nelegálních billboardů se týká i silnic první třídy, na které jsme se nyní zaměřili, a bylo zde nedávno odstraněno dalších 89 reklam.
  • Ohrazujeme se i proti tvrzení, že nepoctivce netrestáme a nevymáháme po nich náklady, neboť jsme novináře informovali o tom, že se vymáhání nákladů na odstranění bude systematicky provádět po úplném odstranění reklam. Takový postup je samozřejmě možný.
  • Tvrzení o našem netrestání nepoctivců je zavádějící i z toho důvodu, že pokuty za neodstranění nelegálních reklam ukládá příslušný kraj (resp. okres), ne ŘSD či Ministerstvo


 

Zpět na výpis článků