Reakce na článek Jana Sůry - advokátní kancelář Rowan Legal

Reakce na článek Jana Sůry - advokátní kancelář Rowan Legal
06.11.2019 11:12:35Na pravou míru
Reakce na článek Jana Sůry - advokátní kancelář Rowan Legal

Na serveru zdopravy.cz vyšel článek "Kremlíkův bývalý zaměstnavatel má nové zakázky na ministerstvu dopravy", který se týká advokátní kaceláře Rowan Legal a údajného propojení s Ministerstvem dopravy. Informace uvádíme na pravou míru.

Advokátní kancelář Rowan Legal v podřízených organizacích Ministerstva dopravy nezačala pracovat nově. Resort dopravy s ní spolupracuje dlouhodobě. Na tuto advokátní kancelář se resort dopravy opakovaně obrací díky jejímu vysokému renomé v oblasti práva informačních technologií, veřejných zakázek, telematiky atd. Právní služby v posledních deseti letech realizovala mimo Cendis a ŘSD i pro ŘLP, SŽDC, ČD IS, ČD Telematiku a přímo pro Ministerstvo dopravy, a to dlouho před nástupem současného ministra dopravy do funkce. Smlouvy na jednotlivé zakázky a předmět jejich plnění jsou veřejně přístupné v registru smluv.

Co se týče poslední zakázky pro Cendis, dle vyjádření Jana Paroubka, pověřeného ředitele Cendis, byly hlavním kritériem pro volbu Rowan Legal reference v oblasti IT zakázek a veřejného sektoru a dále požadavky na rychlost zpracování předmětné právní analýzy. Jednalo se o zakázku malého rozsahu, proto nebylo nutné dělat soutěž. Podle nabídkové ceny a předpokládaného rozsahu plnění nepřekročí 195 tis. Kč. S ohledem na požadovanou rychlost plnění nepoptával Cendis více dodavatelů, jelikož nabídková cena byla srovnatelná s dřívějšími nabídkami na obdobné služby. Skutečnost, že pan ministr Kremlík dříve působil v Rowan Legal nebyla zadavateli známa a zadání tedy nebylo touto skutečností, ani samotným ministrem Kremlíkem, nijak ovlivněno.

K vyloučení všech pochybností ministr dopravy Vladimír Kremlík rovněž nařídil zveřejnit seznam nákladů na právní služby za období leden až říjen 2019, a to za MD, SŽDC, ŘSD, SFDI, ŘVC a Cendis. Všechny smlouvy lze nalézt i v registru smluv.

Odkaz na článek Zdopravy.cz: Kremlíkův bývalý zaměstnavatel má nové zakázky na ministerstvu dopravy

 

Stáhněte si:
Zpět na výpis článků