Zápis tažného zařízení: nic podstatného se nemění, na postupující digitalizaci nemá vliv

Zápis tažného zařízení: nic podstatného se nemění, na postupující digitalizaci nemá vliv
18.03.2021 16:26:26Na pravou míru
Zápis tažného zařízení: nic podstatného se nemění, na postupující digitalizaci nemá vliv

Server iDNES.cz publikoval článek „Digitalizace úřadů v Česku: k zápisu tažného zařízení je třeba nové lejstro“ který se snaží navodit dojem, že postupná digitalizace agend Ministerstva dopravy neběží, ba naopak se komplikuje stávající stav. Celá hypotéza je prezentována na příkladu zápisu tažného zařízení a žádoucího zpřesnění doložení kvalifikaci montážní firmy. Některá tvrzení z článku uvádíme na pravou míru.

 
  • „Tažná zařízení mohou být nově kontrolována na STK…“ skutečností je, že toto však platilo a bylo využíváno již dříve. 
  • „Jasné varování s popisem nového postupu na ministerském webu nenajdete“ což není pravda – Informace jsou umístěny zde.
Fakticky jedinou změnou v otázce zápisu tažných zařízení je tedy to, že na webu Ministerstva dopravy již není seznam montážních pracovišť jednotlivých výrobců nebo dovozců tažných zařízení, protože byl využíván pouze některými z nich. Nebyl tedy aktuální a neplnil svůj účel. Z důvodu zachování bezpečnostních standardů při montáži je tedy pouze z pochopitelných důvodů potřeba doložit to, že místo je skutečně proškoleným montážním pracovištěm. Což je prováděno i nyní. Zda je toto potvrzení prováděno samostatným dokumentem, potvrzením na typovém listu nebo odkazem na internetové stránky je již v kompetenci daného výrobce či dovozce tažných zařízení. Nic víc, nic míň. 

Když je tu ale oslí můstek k digitalizaci, máme závěrem jednu dobrou zprávu. Ještě letos uděláme v oblasti digitalizace agendy ministerstva další krok, neboť spolu s Ministerstvem vnitra připravujeme tzv. e-podání k výměně řidičáku. Toto elektronické podání žádosti o výměnu řidičského průkazu z důvodu uplynutí platnosti se již testuje a bude k dispozici v tisícům řidičů již v létě. 

Článek iDNES.cz - „Digitalizace úřadů v Česku: k zápisu tažného zařízení je třeba nové lejstro“

Foto: autodilny.com

 

Zpět na výpis článků