C-Roads hledají řidiče pro pilotní testování inteligentních dopravních systémů

C-Roads hledají řidiče pro pilotní testování inteligentních dopravních systémů
10.8.2020Tiskové zprávy

V rámci celoevropského projektu C-Roads, který je založen na vzájemné komunikaci vozidel mezi sebou i s okolní infrastrukturou, se hledají řidiči – testeři na pilotní zkoušky celého systému. Řidiči budou mít po dobu cca 2 měsíců ve svých vozech jednotku C-ITS, která bude komunikovat s mobilním telefonem řidiče. Po dobu testování budou řidiči dávat vývojářům a autorům projektu zpětnou vazbu.

C-Roads hledají řidiče pro pilotní testování inteligentních dopravních systémů
Zájemci z řad řidičů se mohou přihlásit velmi jednoduše - zasláním e-mailu na: c-roads-testovani@o2.cz

Uzávěrka přihlášek je 21.8. 2020

Jak systém vypadá se podívejte ve videu uloženému zde, více informací o projektu najdete na tomto odkazu

Všechny dotazy budou zodpovězeny rovněž na e-mailu: c-roads-testovani@o2.cz.

V příloze dole v článku si můžete stáhnout všechny potřebné dokumenty a smlouvy potřebné k testování C-Roads.

Stručně o projektu

C-ROADS Czech Republic je projekt úzce spojený s mezinárodní iniciativou C-ROADS, jež byla výsledkem společné aktivity Česka, Rakouska a Německa. Projekt si klade za cíl harmonizaci a spolupráci při zavádění systémů C-ITS ve všech evropských státech.

Systémy C-ITS jsou založeny na vzájemné komunikaci vozidel mezi sebou i s okolní infrastrukturou. Aby toho vozidla byla schopna, musí být vybavena speciální jednotkou nebo mobilní aplikací. Tato výměna zpráv je základní myšlenkou kooperativních inteligentních dopravních systémů (C-ITS). Cílem je co nejrychleji, spolehlivě a zejména srozumitelně předat řidiči informaci např. o blížícím se nebezpečí tak, aby byl schopen plynule a dostatečně včas reagovat a nedostával se zbytečně do nebezpečných situací.

C-ITS systémy poskytují řidičům informace o aktuální situaci v silničním provozu, upozorní na nebezpečí nebo jen předají informaci o stavu signalizace na nejbližší křižovatce. Přispějí tak dopravní předvídavosti řidičů a zaslouží se o zvýšení plynulosti silničního provozu. Doufáme také, že přispějí i ke snížení počtu závažných dopravních nehod.

Instruktážní video k instalaci jednotky C-ITS

Nejčastější otázky a odpovědi

Co bude mým úkolem, pokud se zapojím do testování?
Vašim úkolem po zapojení se do pilotu bude v běžném provozu. A to tak, že budete mít co nejvíce a co nejčastěji spuštěnou jednotku i mobilní aplikaci a budete se systémem pracovat ideálně na denní bázi – přijímat informace, případně zadávat do systému své vlastní zprávy o aktuální dopravní situaci (kolona, nehoda, stojící vozidlo na dálnici...).

Jak se tento systém liší např. od WAZE, která také nabízí informace o událostech a nebezpečných situacích?
Zásadní rozdíl je v přesnosti a garanci informace, kterou dostáváte. Systém navíc inteligentně filtruje všechny zprávy a zajišťuje doručení té nejdůležitější tak, aby vás nerušila při řízení a přesto byla srozumitelná.

Bude se po mě chtít kromě používání systému v mém autě něco dalšího?
Od řidičů budeme potřebovat také průběžnou zpětnou vazbu, kterou je možné zasílat na adresu c-roads-testovani@o2.cz. Využijeme jakékoliv informace, které se týkají chování aplikace a chyb zaznamenaných proti reálné situaci v dopravě.

Zdroj: C-Roads a O2
 
Stáhněte si:
Zpět na výpis článků
Související články