O nás

O nás

EASY TO READefefcefvdc.pngMinisterstvo dopravy

Ministerstvo dopravy České republiky pomáhá řídit a organizovat dopravu v naší zemi. V České republice je více než 55,5 tisíce kilometrů silnic a dálnic, bezmála 9,5 tisíce kilometrů železničních tratí a více než 675 kilometrů splavných vodních toků. Abychom se po nich vždy pohodlně, bezpečně a rychle dostali tam, kam potřebujeme, musíme se o ně a o provoz na nich dobře starat. Jednu z nejdůležitějších úloh v tomto ohledu plní Ministerstvo dopravy, jež přímo i prostřednictvím řady svých podřízených organizací plánuje jak celkový rozvoj tuzemské dopravní infrastruktury, potřebné opravy a údržbu, tak i podmínky užití infrastruktury a pravidla provozu na ní.
 

efefcefvdc-(1).pngKdo stojí v čele

V čele ministerstva je ministr dopravy, který je zároveň členem vlády. 
 

efefcefvdc-(2).pngKde sídlíme

Ministerstvo dopravy sídlí v budově postavené v letech 1927-1932 na pražském Těšnově. Co Vás zajímá nejvíce?  

efefcefvdc-(3).pngJak nás kontaktovat 


Telefonicky
  • 225 131 111
  • Infolinka pro otázky týkající se řidičů a vozidel: 222 266 759 (v pracovní dny 9-17 hod.)
E-mailem Datovou schránkou 
  • ID schránky         n75aau3
  • Typ schránky      Orgán veřejné moci
  • Název schránky Ministerstvo dopravy
  • IČO                         66003008
Poštou nebo osobně
Ministerstvo dopravy sídlí na adrese Nábřeží Ludvíka Svobody 1222/12, Praha 1, 110 15. V těsné blízkosti se nachází zastávka metra Florenc a tramvajové zastávky Bílá labuť a Těšnov.    
mapa.jpg

Další informace o tom, jak nás kontaktovat, jak se k nám dostat nebo o pracovní době podatelny naleznete v sekci Kontakt.
 

efefcefvdc-(4).pngŽivotní situace

Na našich webových stránkách naleznete sekci takzvaných životních situací, tedy návodů, jak řešit základní situace v dopravě, jako je například žádost o prodloužení platnosti řidičského průkazu nebo registraci koupeného vozidla.
 

efefcefvdc-(5).pngKoho řídíme

Řídit a organizovat dopravu od přípravy legislativy až po údržbu dálnic by ministerstvo nezvládlo samo. Proto část svých kompetencí předává dalším organizacím