Cestující budou moci využívat desítku nových zastávek a jednu stanici

Cestující budou moci využívat desítku nových zastávek a jednu stanici
2.4.2020Média a tiskové zprávy

Dopravní obslužnost řady míst na síti Správy železnic zlepší v nejbližší době desítka nových zastávek a jedna stanice. Cestující začnou už v květnu využívat zastávku Neratovice sídliště, vlaky začnou ještě letos zastavovat také u sídliště v Příbrami a na dalších dvou místech. Výsledkem probíhajících nebo v blízké budoucnosti zahajovaných investičních akcí Správy železnice bude výstavba dalších nových zastávek.

Cestující budou moci využívat desítku nových zastávek a jednu stanici
Těsně před dokončením je 120 metrů dlouhé nástupiště s normovou výškou 550 milimetrů nad kolejí u neratovického sídliště. Jeho součástí budou kromě klasického vybavení v podobě přístřešku a osvětlení také stojany pro několik desítek jízdních kol. Ke zvýšení bezpečnosti cestujících přispěje mimo jiné nový přechod zabezpečený výstražnou signalizací. 

Do konce letošního roku se díky nové zastávce zlepší dopravní obslužnost řady obyvatel největšího sídliště v Příbrami. Ještě letos začnou nově zastavovat vlaky rovněž u multifukční haly v Karlových Varech (na trati Karlovy Vary dolní nádraží – Mariánské Lázně) a v Jeníkově-Oldřichově. Sem se v rámci probíhající investiční akce Správy železnic přesunou nástupiště ze stanice Oldřichov u Duchcova.

V plném proudu je v rámci výstavby čtyřkolejné přeložky trati v hlavním městě výstavba stanice Praha-Zahradní Město a zastávky Praha-Eden. Pro veřejnost by se měly otevřít v průběhu příštího roku. Cestování vlakem po metropoli zlepší v horizontu několika let také zastávka Praha-Rajská zahrada, která vznikne v bezprostřední blízkosti stejnojmenné stanice metra. Součástí rekonstrukce a elektrizace trati Brno – Střelice je i výstavba zastávek Brno-Starý Lískovec a Ostopovice. Jejich zprovoznění se plánuje na příští rok, ve Starém Lískovci vybuduje město Brno přestupní terminál, kam budou zajíždět i trolejbusy od bohunické nemocnice.

V rámci revitalizace trati ze Staré Paky do Trutnova vznikne rovněž v roce 2021 nová zastávka v Roztokách u Jilemnice, která se bude nacházet blíže obci a nahradí tamní stanici. To samé platí i plánované zastávce Troubelice střed, která je součástí projektu elektrizace traťového úseku z Libiny do Uničova. Ta navazuje na již probíhající stavbu mezi Uničovem a Olomoucí. 
 
Přehled nových zastávek
Název Kraj Předpokládaný rok otevření
Neratovice sídliště Středočeský 2020
Příbram sídliště Středočeský 2020
Karlovy Vary-Aréna Karlovarský 2020
Jeníkov-Oldřichov Ústecký 2020
Praha-Zahradní Město*) Praha 2021
Praha-Eden Praha 2021
Brno-Starý Lískovec Jihomoravský 2021
Ostopovice Jihomoravský 2021
Roztoky u Jilemnice zastávka Královéhradecký 2021
Troubelice střed Olomoucký 2021
Praha-Rajská zahrada Praha 2022?
*) stanice

 
Zpět na výpis článků