Další ročník EU Space Week je tady, ukáže také praktické využití dat z družic

Další ročník EU Space Week je tady, ukáže také praktické využití dat z družic
30.9.2022Tiskové zprávy

Praha bude první říjnový týden hostit unikátní akci týkající se výzkumu vesmíru. Od třetího do šestého října se na holešovickém výstavišti uskuteční EU Space Week, jehož program bude možné navštívit buď fyzicky na místě nebo také on-line na dálku.

Další ročník EU Space Week je tady, ukáže také praktické využití dat z družic
Cílem EU Space Week je propojit politiky, podnikatele, start-upy, investory i koncové uživatele a ukázat současné a budoucí trendy v evropském vesmírném programu.
 
„EU Space Week je unikátní příležitostí přímo na vlastní oči vidět, jak evropské firmy – a společnost jako celek – těží z vesmírného programu EU,“ říká výkonný ředitel Agentury Evropské unie pro kosmický program (EUSPA) Rodrigo da Costa. Jak dodal, obzvlášť důležité je, že se tato akce může konat v právě v městě, kde má evropská vesmírná agentura svoje sídlo.

Osm set hostů z celého světa

Akci pořádá Evropská komise ve spolupráci s Ministerstvem dopravy a dalšími partnery, a to pod záštitou českého předsednictví v Radě EU. Pořadatelé očekávají účast zhruba osmi set hostů, jak ze zemí EU, tak z celého světa.
 
Zvláštní důraz bude letošní ročník klást na kosmické aplikace využívající data a služby družicových systémů EU (zejména Galileo a Copernicus, v budoucnu GOVSATCOM či Secure Connectivity). Součástí bude i diskuse uživatelských požadavků v rámci takzvané User Consultation Platform a setkání sítě Copernicus Relays a Copernicus Academy. Uskuteční se také představení kosmické části programu Horizont Evropa.

Ukázka praktického využití

V rámci EU Space Week proběhne rovněž řada doprovodných akcí. Jednou z nich bude ukázka využití dat z unijních družicových systémů v běžné praxi. Během prezentace představí firmy technologie, které pro svůj provoz využívají právě údaje ze satelitních systémů. Týká se to například dronů nebo autonomních vozidel.

Prezentace se ukuteční ve středu 5. října od 8:30 na prostranství před Maroldovým panoramatem na holešovickém výstavišti. Zúčastnit se jí můžou také novináři. Pro akreditaci je potřeba využít on-line registraci na webu. Na registračním formuláři je pak třeba zaškrtnout kolonku Press.


 
Zpět na výpis článků
Související články