Ministr Kupka navštívil výcvikové centrum pro stavbu provizorních mostů v Kojetíně

Ministr Kupka navštívil výcvikové centrum pro stavbu provizorních mostů v Kojetíně
15.9.2022Tiskové zprávy

Ministr Martin Kupka dnes navštívil výcvikové středisko Ministerstva dopravy v Kojetíně, které se specializuje na výcvik ve stavbě provizorních silničních a železničních mostů. V rámci návštěvy se seznámil se stavem střediska, jeho technickými možnostmi a také zhlédl zkušební vysunutí provizorní mostní konstrukce přes řeku Moravu.

Ministr Kupka navštívil výcvikové centrum pro stavbu provizorních mostů v Kojetíně
„Výcvikové středisko v Kojetíně představuje významný příspěvek k tomu, aby česká dopravní infrastruktura byla odolná a připravená na krizové stavy. V Kojetíně jsou připraveny k nasazení desítky provizorních mostních konstrukcí, od těch největších, až třeba po provizorní lávky pro pěší," uvedl po návštěvě ministr dopravy Martin Kupka. 

Výcvikové středisko je zaměřeno na výcvik ve stavbě silničních a železničních mostních provizorií, podpěrný konstrukcí, pontonových mostů a pracovního soulodí a lávek pro pěší.

Provizorní mosty jsou v České republice běžně používány na silnicích při provozních opravách stávajících či výstavbě nových stálých mostních objektů a rovněž jsou systémově předurčeny pro řešení rychlé dočasné obnovy mostů poškozených povodněmi, případně jinou krizovou situací.

Výcvikové středisko funguje v Kojetíně už od roku 1979, Ministerstvo dopravy ho spravuje od roku 1993.  Poskytuje výcvikové služby nejen složkám Integrovaného záchranného systému, ale i třeba studentům dopravních fakult, kteří se zde mohou seznámit s praktickou stránkou výstavby prozatímních mostních konstrukcí. Zkušenosti zde ale získávají i například příslušníci Armády České republiky, stavební firmy nebo partneři z okolních zemí. V letošním roce se ve výcvikové středisku uskutečnilo 11 akcí se zaměřením na praktický výcvik a použití materiálů provizorních mostů.
 
Zpět na výpis článků