Ministr Prachař: Dokumenty dokazují, že jsem postupoval v souladu se zákonem o střetu zájmů

Ministr Prachař: Dokumenty dokazují, že jsem postupoval v souladu se zákonem o střetu zájmů
11. 7. 2014Média a tiskové zprávy

Vyjádření ministra dopravy Antonína Prachaře k článku zveřejněném na Akutálně.cz

Zpravodajský server www.aktualne.cz zveřejnil ve čtvrtek 10. července 2014 zcela nepravdivé informace o porušení zákona o střetu zájmů z mé strany.

Ze zápisu z jednání představenstva společnosti OMEGA SERVIS HOLDING, a.s., ze dne 28. 2. 2014 přitom zcela jednoznačně vyplývá, že představenstvo společnosti projednalo a vzalo na vědomí moje oznámení ze dne 16. 12. 2013 o odstoupení z funkce předsedy a člena představenstva této společnosti.

Stejně tak 28. 2. 2014 jsem podal výpověď z pracovního poměru u společnosti OMEGA HOLDING SERVIS, a.s., v souladu s ustanovením § 50 zákoníku práce, a to z důvodu nemožnosti dosáhnout ukončení pracovního poměru dohodou.

Následně jsem majoritního akcionáře prostřednictvím své právní zástupkyně opakovaně žádal, aby zajistil projednání těchto skutečností v orgánech společnosti a požádal o změnu zápisu v obchodním rejstříku.  Teprve po opakovaných urgencích byl ze strany OMEGA SERVIS HOLDING, a.s., podán návrh na zápis změn v obchodním rejstříku v červnu 2014.

Odstoupení z funkce členky dozorčí rady OMEGA SERVIS HOLDING, a.s., podané manželkou Renátou Prachařovou 23. 1. 2014, vzali na vědomí rovněž dne 28. 2. 2014 na svém jednání členové dozorčí rady OMEGA SERVIS HOLDING, a.s.

Z výše uvedeného jednoznačně vyplývá, že jsem postupoval zcela v souladu se zákonem o střetu zájmů a svoje působení u privátní společnosti jsem řádně ukončil.

S ohledem na zveřejnění nepravdivých a tendenčních informací důrazně požaduji, aby se zpravodajský server www.aktualne.czveřejně omluvil.

 

Antonín Prachař

ministr dopravy

 

 

 

Stáhněte si:
Zpět na výpis článků