Musíme to opravit, musíme to postavit, díky za trpělivost!

Musíme to opravit, musíme to postavit, díky za trpělivost!
28.6.2017Tiskové zprávy

Stejně jako předchozí dva roky bude i letos červenec a srpen ve znamení oprav dálnic a silnic I. tříd. Za celý rok se jich opravuje 600 kilometrů, nových úseků dálnic a silnic I. třídy je ve výstavbě 230 kilometrů. Letos a na přelomu příštího roku se navíc začne s výstavbou 152 nových kilometrů státních komunikací.

Musíme to opravit, musíme to postavit, díky za trpělivost!
„Za poslední dva roky už jsme opravili přes tisíc kilometrů dálnic a silnic I. tříd, které byly léta zanedbávány. Zároveň jsme konečně rozjeli výstavbu nových úseků dálnic a letos dokončíme plnohodnotnou D11 do Hradce Králové, zprovozníme další část D3 směřující k Českým Budějovicím nebo dokončíme tři modernizované úseky brněnské D1,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.
 
Na opravy a údržbu dálnic a státních silnic putuje letos stejně jako v předchozích dvou letech 10 miliard korun, z toho je 7,1 miliardy na silnice I. třídy a 2,9 miliardy na dálnice.
 
Nejvíce prací bude přes léto na brněnské D1, D2 mířící na Bratislavu, ale také na plzeňské D5 nebo na ústecké D8. Na silnicích I. tříd se jedná o opravy na silnicích I/14, I/16, I/38, I/9 nebo I/12 (podrobnosti na mapě oprav).
 
„Řidiči musejí mít s opravami a výstavbou trpělivost a já jim za ni děkuji. Kdybychom opravy neřešili, dohnalo by nás to. Museli bychom omezovat rychlost nebo uzavírat mosty. Výsledky oprav už jsou vidět a zvýšily kvalitu i bezpečnost na silnicích, až opravy „přetrpíme“, bude se jezdit podstatně lépe,“ dodal ministr dopravy.
 
V náročných letních měsících řidičům alespoň částečně uleví omezení jízdy kamionů, které kromě celoročního omezení v neděli a o svátcích (od 13 do 22 hodin) mají od 1. července do 31. srpna zákaz jízdy také v pátek (od 17 do 21 hodin) a sobotu (od 7 do 13 hodin).
 
Ve výstavbě je aktuálně 230 kilometrů dálnic a silnic I. třídy, z čehož jenom letos bude ke konci roku dokončeno včetně úseků modernizace D1 takřka 80 kilometrů nových komunikací. Dalších více než 150 kilometrů silnic se začne nově stavět.

 


Nově otevírané úseky dálnice = 36 km  
Nově otevírané a dokončované úseky na silnicích I. tříd = 43 km  
Nově připravované stavby k zahájení a realizaci v roce 2017/2018  
 
Další chystané stavby najdete na mapě projektů ŘSD.


 
 
 
Stáhněte si:
Zpět na výpis článků
Související články