Interaktivní mapa Správy železnic rozšiřuje funkcionality. Nově o poloze vlaků či omezení provozu

Interaktivní mapa Správy železnic rozšiřuje funkcionality. Nově o poloze vlaků či omezení provozu
29.6.2021Tiskové zprávy

Stávající mapa byla spuštěna v roce 2019 a obsahuje základní informace o investičních akcích Správy železnic, významných opravných pracích a připravovaných Rychlých spojeních včetně vysokorychlostních tratí. Upravená verze zachovává jednoduchost používání, intuitivní ovládání a přináší rozšíření funkčností, větší rozsah dostupných informací a nové možnosti vyhledávání, zároveň přidává další kategorie.

Interaktivní mapa Správy železnic rozšiřuje funkcionality. Nově o poloze vlaků či omezení provozu
Konkrétně přibyly aktuální údaje o poloze vlaků, mimořádných událostech a omezeních provozu, nechybí ani přehled informačních tabulí. Uživatel tak má veškeré informace k dispozici v prostředí interaktivní mapy. Součástí aplikace jsou i aktuality zaměřené na oblast investiční výstavby, které zpravidla odkazují na sociální sítě Správy železnic a na konkrétní stavbu v interaktivní mapě.
Stavby

•    V tabulce staveb je nyní přidána možnost výběru sloupců tabulky.
•    Nově byly přidány sloupce – Youtube, Instagram, Facebook a prolink na stránku, která je věnovaná stavbě.
•    Nová je i funkce dynamického zobrazení, které umožňuje zobrazovat informace ve smyslu „co vidím na mapě, to mám v tabulce“.
•    Přidána byla funkce pro vyhledávání staveb na základě spolufinancování.

Poloha vlaků

•    Zobrazuje aktuální polohy osobních vlaků na železniční síti.
•    V tabulce vlaků jsou uvedeny základní informace o osobních vlacích (dopravce, druh vlaku, výchozí a cílová stanice, náhradní autobusová doprava /NAD/, odklon, zpoždění apod).
•    Stejně jako u staveb je k dispozici funkce dynamického zobrazení.
•    Záložka statistika obsahuje aktuální informace o počtu vlaků, dopravců, zpoždění, NAD, odklonu atd.

Informační tabule

•    Informace o příjezdech a odjezdech v železničních stanicích s možností vyhledání a lokalizace železniční stanice.

Mimořádnosti a omezení provozu

•    Zobrazení aktuálních mimořádných událostí a omezení provozu
•    Pokud nastane v průběhu práce s mapou mimořádná událost, objeví se na mapě „crawl“ s popisem mimořádné události a jejím předpokládaným ukončením. Kliknutím na mimořádnou událost v „crawlu“ se provede její lokalizace v mapě a v bublině se zobrazí detailní informace o mimořádné události.

Uživatel má možnost přepínání mezi kategoriemi nebo si v rozšířeném menu (nastavení) může zvolit libovolnou kombinaci kategorií, kterou interaktivní mapa nabízí. U každé kategorie je možné si nastavit hodnotu jasu/zvýraznění dané kategorie, resp. lze připojit další podkladové mapy – například tratí nebo krajů.


 
Zpět na výpis článků