Ředitelem Centra dopravních informačních systémů se stal Jan Chovanec

Ředitelem Centra dopravních informačních systémů se stal Jan Chovanec
2.11.2015Média a tiskové zprávy

Novým ředitelem státního podniku Centrum dopravních informačních systému (CENDIS) se stal ode dneška Jan Chovanec. Na starosti bude mít dokončení transformace podniku, jehož hlavním úkolem je zřízení plně funkčního kompetenčního centra pro informační systémy provozované Ministerstvem dopravy.

„Na ministerstvu dlouhodobě chybí servisní organizace, která bude mít dostatečné IT kapacity pro řízení všech dopravních informačních systémů. To má nyní na starosti CENDIS, který se má stát kompetenčním centrem například pro Centrální registr vozidel, Registr řidičů nebo Registr podnikatelů v silniční dopravě. Nově jmenovaný ředitel má zajistit, aby všechny tyto systémy fungovaly a abychom předcházeli řešení problémů s těmito registry na poslední chvíli,“říká ministr dopravy Dan Ťok.

Čtyřicetiletý Chovanec se dříve podílel mimo jiné na tvorbě exportní politiky ČR, věnoval se testování softwaru pro plánování jízdního řádu Českých drah nebo působil jako projektový manažer pro poradenské a IT společnosti. Chovanec má doktorské studium na Vysoké škole Ekonomické v Praze se zaměřením na Business Process Management, řízení jakosti a výkonnosti.

„CENDIS má v současné době 10 odborníku s vysokoškolským vzděláním, kteří se věnují informačním technologiím. Chceme tento počet navýšit o další ICT experty, kteří na ministerstvu v současnosti chybí,“říká ředitel CENDIS Jan Chovanec a dodává, že se občas chybně spojuje vznik podniku pouze s přípravou mýtného tendru: „CENDIS má mnohem širší portfolio činností a konzultace ohledně provozovatele mýta je jen jednou z nich.“

CENDIS zajišťuje také podporu ICT zařízení na ministerstvu, podílí se na přípravě veřejných zakázek pro dopravně informační systémy resortu dopravy. Podnik vznikl v polovině letošního roku postupnou transformací ze státního podniku CIMTO, který se věnoval testování obalů.

Zpět na výpis článků