Resort dopravy uspořil na nákupu energií 80 milionů korun

Resort dopravy uspořil na nákupu energií 80 milionů korun
11.9.2015Tiskové zprávy

Resort dopravy uspořil při nákupu elektrické energie a zemního plynu pro rok 2016 více než 80 miliónů Kč oproti aktuálním smluvním cenám, z toho více než 53,3 miliónů Kč za elektrickou energii a 26,5 miliónů Kč za zemní plyn. To představuje celkovou úsporu ve výši 20 % oproti roku 2015.

V rámci resortního systému centralizovaného zadávání veřejných zakázek nakoupila Správa železniční dopravní cesty, jako centrální zadavatel resortu dopravy, přes 270 tisíc megawatthodin elektrické energie a 158 tisíc megawatthodin zemního plynu pro rok 2016. Nákup, vedený v koordinaci s Ministerstvem dopravy a Státním fondem dopravní infrastruktury, byl uskutečněn na energetickém trhu Českomoravské komoditní burzy Kladno.

Elektrická energie a zemní plyn jsou určeny pro 12 organizací v resortu dopravy. Předpokládá se, že celkové výdaje na elektrickou energii v roce 2016 se budou pohybovat ve výši 231 milionů Kč, výdaje na zemní plyn ve výši 89 mil. Kč.

Resort dopravy bude u vybraných komodit pokračovat v centralizovaném zadávání veřejných zakázek, tak aby se dosáhlo co největších finančních úspor.

Zpět na výpis článků