Sportovní a rekreační létání v ČR má opět volnější podmínky

Sportovní a rekreační létání v ČR má opět volnější podmínky
24.4.2020Tiskové zprávy

Usnesením vlády České republiky ze dne 23. dubna 2020 č. 452 byla v rámci nouzového stavu nově upravena pravidla pro shromažďování osob na veřejně dostupných místech. Za dodržení stanovených podmínek, zejména zpřísněných hygienických opatření, může nově pobývat na veřejně dostupných místech nebo se účastnit spolkové činnosti již až 10 osob. Vzhledem k této skutečnosti nejsou některé omezující podmínky stanovené v příkazu k provádění letů ze dne 7. dubna 2020 již aktuální.

Sportovní a rekreační létání v ČR má opět volnější podmínky
Ministerstvo dopravy - Odbor civilního letectví tedy oznamuje, že na základě usnesení vlády České republiky, pozbývá příkaz k provádění letů ze dne 7. dubna 2020, č. j. 41/2020-220-LPR/12, platnosti. Oznámení je účinné jeho zveřejněním na úřední desce Ministerstva dopravy. 

Nicméně s ohledem na ochranu zdraví veřejnosti a proveditelnosti leteckého provozu Ministerstvo dopravy - Odbor civilního letectví nadále doporučuje: 
  • zavádět nad rámec obecně stanovených požadavků další vhodná hygienická opatření zohledňující specifika      leteckého provozu směřující k zamezení šíření nákazy
  • snažit se minimalizovat počet osob účastnících se na leteckém provozu
  • v rámci pilotního výcviku používat jednorázové rukavice a vhodnou ochranu nosu a úst, a po provedení letu nebo série letů měnit návleky mikrofonů a náušníky sluchátek a provádět základní dezinfekci interiéru přípravkem s plně virucidním účinkem (včetně ovladačů, palubní desky, sedadel, klik, ...).
Zpět na výpis článků