V dubnu začíná omezení na prvním železničním koridoru. Vlaky pojedou podle výlukového jízdního řádu

V dubnu začíná omezení na prvním železničním koridoru. Vlaky pojedou podle výlukového jízdního řádu
26.3.2021Tiskové zprávy

Cestující na železnici mezi Prahou, Českou Třebovou a Brnem čekají letošní rok výluky. Důvodem je souběh několika stavebních akcí, zejména pak modernizace trati mezi Brandýsem nad Orlicí a Ústí nad Orlicí, modernizace železničního uzlu v Pardubicích a výstavba dálničních mostů na D35 rovněž v Pardubickém kraji. Většina dálkových vlaků do Brna pojede přes Havlíčkův Brod. Vlaky z Prahy do Olomouce budou jezdit ve výlukovém režimu. Upravený jízdní řád začíná platit v úterý 6. dubna.

V dubnu začíná omezení na prvním železničním koridoru. Vlaky pojedou podle výlukového jízdního řádu
Cestujících na trase z Prahy do Kolína se výluky příliš nedotknou. Omezení mohou čekat pouze v úseku Poříčany-Velim, kde o prázdninách bude zaveden jednokolejný provoz a poté na konci roku proběhne výluka mezi Poříčany a Sadskou. Rychlíky z Hradce Králové pojedou odklonem přes Lysou nad Labem. Vybudováním nových odboček se předejde větším dopadům na plynulost provozu při mimořádných událostech nebo plánovaných výlukách v budoucnu.

Cestující do Brna budou jezdit odklonem přes Vysočinu. Z Kolína vlaky pojedou do Havlíčkova Brodu a odtud do Brna. Vyhnou se tak úseku přes Pardubice a Českou Třebovou. Odklon přes Vysočinu se nebude týkat linky R 19 (Praha-Choceň-Svitavy-Brno) a několika vybraných ranních a večerních spojů, aby byla zajištěna obslužnost menších sídel na trati do České Třebové.

Cestující z Prahy do Olomouce, Ostravy a na Slovensko se musí připravit na časovou úpravu jednotlivých spojů, ve které je zohledněno zdržení při pouze jednokolejném provozu. Linky Ex 2 (Praha-Vsetín-Žilina) a R 18 (Praha-Luhačovice) pojedou do České Třebové vzájemně spojeny.

Regionální spoje na trase Kolín-Česká Třebová budou dle postupu stavebních prací nahrazovány autobusovou dopravou.

Pro ověření času odjezdu spojů a jejich trasy doporučujeme využívat vyhledávače spojení, např. aplikaci „Můj vlak“ od Českých drah, Najdispoj od Správy železnic nebo idos.cz. Informace o výlukách a způsobu zajištění spojů naleznete také na webových stránkách Českých drah, Regiojetu a dalších dopravců.

Výluky se letošní rok netýkají pouze prvního koridoru, ale také trati z Pardubic do Hradce Králové, kde proběhne zdvoukolejnění trati mezi Pardubicemi a Stéblovou. Od 31. 5. do 19. 11. 2021 tak nepojedou vlaky z Pardubic do stanice Pardubice-Rosice nad Labem. Náhradu zajistí autobusová doprava.

Více informací nalezenete na webu Správy železnic. 
Stáhněte si:
Zpět na výpis článků