Ministerstvo dopravy ke kontrolnímu závěru NKÚ: Dostavba D8 běží podle harmonogramu

Ministerstvo dopravy ke kontrolnímu závěru NKÚ: Dostavba D8 běží podle harmonogramu
13.6.2016Tiskové zprávy

Dostavba zbývajícího 12 km dlouhého úseku D8 Bílinka – Řehlovice běží podle stanoveného harmonogramu. Platí, že dálnice bude dokončena v prosinci letošního roku. Ředitelství silnic a dálnic i zástupci zhotovitele o tom minulý týden znovu ujistili ministra dopravy Dana Ťoka i premiéra Bohuslava Sobotku.

Od ledna 2016, kdy Nejvyšší kontrolní úřad zjišťoval postup prací na D8, stavbaři výrazně pokročili v dokončení dálnice. Například most mezi tunely u Dobkoviček je těsně před dokončením a v závěrečné fázi je i sanace sesuvu. Tzv. stavební objekty, o nichž hovoří NKÚ, jsou bezpečnostní a technické prvky, jako je např. nádrž na požární vodu, dopravní značení a bezpečnostní prvky, které se instalují především do tunelů, a to v samém závěru celé stavby. Formálně jsou ale považovány za tzv. jednotlivé stavební objekty.

S NKÚ lze samozřejmě souhlasit v kritice toho, že dálnice měla být hotova již před mnoha lety. Nicméně jak sám úřad uvádí, za jejím zdržení stojí především soudní spory o vedení trasy dálnice, nikoliv to, že by ji resort dopravy v současnosti pomalu stavěl. Ministerstvo dopravy dělá všechny kroky k tomu, aby dálnice D8 byla dokončena co nejdříve a zároveň byla zajištěna její bezpečnost.

 

 

 

Zpět na výpis článků
Související články