Dan Ťok: Pomůžeme obci Prackovice s opravou komunikací i čistírny odpadních vod

Dan Ťok: Pomůžeme obci Prackovice s opravou komunikací i čistírny odpadních vod
12.12.2016Tiskové zprávy

Rezort dopravy zajistí obci Prackovice nad Labem opravu komunikací poškozených v průběhu stavby dálnice D8. Pomůže obci i tím, že zajistí finance na obnovu obecní čističky odpadních vod. Ministr dopravy Dan Ťok se na tom domluvil se starostkou Prackovic Andreou Svobodovou Křešovou při své dnešní návštěvě obce. Potvrdil tak výsledky několika předchozích jednání, která měla starostka se zástupci rezortu dopravy.

Dan Ťok: Pomůžeme obci Prackovice s opravou komunikací i čistírny odpadních vod

„Náš rezort určitě zabezpečí prostředky na opravu kanalizace, zejména čističky a dohodli jsme se na tom, že místní komunikace porušené stavbou určitě opravíme. Jsme připraveni pomoci obci i nad rámec toho, co vyvolala stavba D8,“ uvedl ministr Ťok.

Ministerstvo dopravy dále přispěje k zajištění bezpečnosti obce tím, že na jejím území umístí referenční body pro monitoring geologické situace. Prackovice budou zároveň dostávat informace o výsledcích monitoringu.


záznam vyjádření ministra Ťoka je zde:„Jednání bylo úspěšné. Bezpečí občanů této obce bude zajištěno a zároveň ty části infrastruktury, které nám dělaly problémy, budou opraveny,“ řekla po schůzce starostka Prackovic.

Na zprovoznění dálnice podle ní region už dlouhá léta čeká a těší se, že k němu konečně 17. prosince dojde. „Některé obce jsou mnohem více zatíženy kamionovou dopravou, než je ta naše, takže moc těm starostům přeju, aby se odlehčily jejich silnice a dálnice se zprovoznila co nejdříve. Problémy, které my jsme si tady zažívali, jsou naprosto specifické. Jsme pod dálnicí, v sesuvném území, ve složitém území, ve zvodnělém území, to znamená, že jsou to detaily, které nejsou běžné,“ dodala.

 
Zpět na výpis článků
Související články