Česko a Rakousko propojí dálnice do sedmi let, výstavba postupně začíná

Česko a Rakousko propojí dálnice do sedmi let, výstavba postupně začíná
17.4.2018Tiskové zprávy

Rok od jmenování do funkce hornorakouského zemského hejtmana dorazil Thomas Stelzer na návštěvu do České republiky. Během svého programu se sešel i českým ministrem dopravy Danem Ťokem a projednali dopravní spojení obou zemí. Navzájem se především informovali o stavu přípravy a budoucím propojení jihočeské dálnice D3 s hornorakouskou S10.

Česko a Rakousko propojí dálnice do sedmi let, výstavba postupně začíná
„Všechny úseky D3 od Tábora až po České Budějovice jsou dnes hotové nebo ve výstavbě a další úseky, které tvoří obchvat Českých Budějovic, jsou v pokročilé fázi přípravy a věřím, že je zahájíme ještě v tomto roce nebo začátkem příštího,“ řekl na jednání ministr dopravy Dan Ťok.

Na zbývajících úsecích směrem ke státní hranici by se v nejbližší době mělo přistoupit k územnímu a stavebnímu řízení a po zprovozněné jihočeské dálnici D3 by tak řidiči mohli začít jezdit nejpozději v roce 2025. Rakouská navazující část dálnice S10 by měla být hotova o rok dříve.

Na společném jednání se obě delegace rovněž informovaly o vývoji železničního spojení mezi oběma zeměmi, a to především na koridoru mezi Prahou, Českými Budějovicemi a Lincem, kde zamýšlené zavedení pravidelného dvouhodinového intervalu rozšíří přestupní vazby v Linci ve směru Salzburg – Zürich. Již nyní na trase jezdí přímé dálkové vlaky mezi Prahou a Lincem s jízdní dobou čtyři hodiny.


 
Zpět na výpis článků
Související články