Česko a Rakousko propojí dálnice do sedmi let, výstavba postupně začíná

Česko a Rakousko propojí dálnice do sedmi let, výstavba postupně začíná
17.4.2018Média a tiskové zprávy

Rok od jmenování do funkce hornorakouského zemského hejtmana dorazil Thomas Stelzer na návštěvu do České republiky. Během svého programu se sešel i českým ministrem dopravy Danem Ťokem a projednali dopravní spojení obou zemí. Navzájem se především informovali o stavu přípravy a budoucím propojení jihočeské dálnice D3 s hornorakouskou S10.

Česko a Rakousko propojí dálnice do sedmi let, výstavba postupně začíná
„Všechny úseky D3 od Tábora až po České Budějovice jsou dnes hotové nebo ve výstavbě a další úseky, které tvoří obchvat Českých Budějovic, jsou v pokročilé fázi přípravy a věřím, že je zahájíme ještě v tomto roce nebo začátkem příštího,“ řekl na jednání ministr dopravy Dan Ťok.

Na zbývajících úsecích směrem ke státní hranici by se v nejbližší době mělo přistoupit k územnímu a stavebnímu řízení a po zprovozněné jihočeské dálnici D3 by tak řidiči mohli začít jezdit nejpozději v roce 2025. Rakouská navazující část dálnice S10 by měla být hotova o rok dříve.

Na společném jednání se obě delegace rovněž informovaly o vývoji železničního spojení mezi oběma zeměmi, a to především na koridoru mezi Prahou, Českými Budějovicemi a Lincem, kde zamýšlené zavedení pravidelného dvouhodinového intervalu rozšíří přestupní vazby v Linci ve směru Salzburg – Zürich. Již nyní na trase jezdí přímé dálkové vlaky mezi Prahou a Lincem s jízdní dobou čtyři hodiny.


 
Zpět na výpis článků
Související články