Nástupiště v Semilech nabízejí pohodlný nástup do vlaků

Nástupiště v Semilech nabízejí pohodlný nástup do vlaků
26.10.2023Tiskové zprávy

Stanice Semily získala po opravené nádražní budově také moderní nástupiště a nový podchod. Stavbu, která probíhala od loňského prosince, dnes slavnostně ukončila Správa železnic. Celkové investiční náklady dosahují výše téměř 218 milionů korun.

Nástupiště v Semilech nabízejí pohodlný nástup do vlaků
Cestující v Semilech mají k dispozici dvě nová nástupiště, která díky své výšce umožňují pohodlný nástup do vlaku. Bezbariérový přístup k nim zajišťují šikmé chodníky. Stavbaři také odstranili už nevyhovující starý podchod a místo něj postavili kompletně nový.

Na stavbu Správy železnic naváže investice města v podobě výstavby autobusového terminálu. Po jeho vybudování bude možný přestup z vlaku na autobus přímo na prvním nástupišti. Následně bude možné vybudovat průtah městem a bytovou zástavbu v blízkosti nádraží.Celkové investiční náklady stavby Rekonstrukce nástupišť ŽST Semily dosáhly 217 752 029 Kč. Jejím zhotovitelem byla společnost Swietelsky Rail CZ. Projekt byl spolufinancován Evropskou unií z prostředků Nástroje pro oživení a odolnost (Recovery and Resilience Facility; RRF).         
 
Zpět na výpis článků
Související články