Nová silnice I/16 ulehčí do dvou let život obyvatelům ve Slaném a okolí

Nová silnice I/16 ulehčí do dvou let život obyvatelům ve Slaném a okolí
11.12.2017Tiskové zprávy

Ministr dopravy Dan Ťok slavnostně zahájil stavbu přeložky silnice I/16 Slaný – Velvary. Díky přeložce bude doprava, která je v tomto místě velmi intenzivní, převedena mimo obytnou zástavbu Slaného a přilehlých obcí. Výstavbou přeložky se zároveň zlepší propojení ústecké dálnice D8 se silnicí I/7 a navazující dálnici D7.

Nová silnice I/16 ulehčí do dvou let život obyvatelům ve Slaném a okolí
„Během více než dvou let postavíme skoro 13 kilometru dlouhou silnici, která ulehčí místním od těžké tranzitní dopravy. Jde o důležitou komunikaci také proto, že pro část nákladní dopravy slouží jako spojka mezi D8 a D7. Nahrazuje částečně neexistující severní část Pražského okruhu, kterou bohužel dlouhé roky blokují spory o vedení trasy,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

Stavba bude nakonec uvedena do provozu najednou, původně se uvažovalo o rozdělení do dvou etap, místní se ale obávali, aby byla silnice dostavěna celá. Celková délka přeložky je přibližně 13 354 metrů. Předpokládané uvedení do provozu je březen 2020.

Aktuálně je ve výstavbě 75 kilometrů dálnic a 48 kilometrů silnic prvních tříd. V úterý 12. prosince ministr Ťok zahájí další pokračování karlovarské dálnice D6, konkrétně středočeskou část v úsecích Nové Strašecí – Řevničov a samotný obchvat Řevničova.

 
Zpět na výpis článků
Související články