Řídící výbor dnes řešil harmonogram příprav mýtného tendru

Řídící výbor dnes řešil harmonogram příprav mýtného tendru
6.10.2015Tiskové zprávy

Řídící výbor dnes projednal připomínky k časovému harmonogramu přípravy elektronického mýta po roce 2016. Materiál následně poputuje do meziresortního připomínkového řízení. Ministerstvo dopravy tím plní usnesení vlády, nařizující do poloviny října tento harmonogram předložit a projednat.

Příprava zadávacího řízení na provoz stávajícího systému elektronického mýta po roce 2016 zároveň stále pokračuje. Na přelomu roku by měla být ve Věstníku veřejných zakázek zveřejněna předběžná informace o tendru, samotný tendr by měl být vypsán nejpozději v březnu příštího roku. „Smlouva s novým provozovatelem mýtného systému bude uzavřena do října příštího roku, aby měl do konce roku dostatek času převzít systém za současného provozovatele," řekl ministr dopravy Dan Ťok.

Členové řídícího výboru se v dnešní debatě zároveň shodli, že ministerstvo využije při přípravě tendru služeb technologicko-organizačního poradce. Tím se stala společnost Deloitte. „Ministerstvo potřebuje nutně odbornou a technickou kapacitu na přípravu tendru, aby mohl být tendr dokončen včas,“ dodal Ťok.

Firma Deloitte byla vybrána z toho důvodu, že systém velmi detailně zná. Byla projektovým manažerem pro přípravu soutěže na provoz mýta před deseti lety, stát s ní konzultoval výstavbu současného systému a firma také zastupovala Ředitelství silnic a dálnic ve vztahu k firmě Kapsch. S mikrovlnným mýtným systémem a systémem elektronického mýta má firma Deloitte také zkušenosti ze zahraniční, například z Polska. Smlouva s Deloittem je rámcová, bude čerpána na základě konkrétních potřeb Ministerstva dopravy. Teprve na nich bude záležet konečná cena zakázky.

Časový harmonogram realizace konceptu přípravy systému elektronického mýta po roce 2016 ke stažení zde.

Zpět na výpis článků