Vláda projedná mýtný systém na svém dalším jednání

Vláda projedná mýtný systém na svém dalším jednání
29.2.2016Tiskové zprávy

Vláda zatím neuzavřela projednávání materiálu k harmonogramu přípravy Systému elektronického mýta po roce 2016. Podle ministra dopravy Dana Ťoka vláda jednání přerušila kvůli nedostatku ministrů a připomínkám k navrženému usnesení.

„Řekl bych, že jsou to zpřesňující věci, protože vše bylo již uvedeno v materiálu. Příští týden nic nebrání tomu, aby vláda dokument schválila,“ řekl k projednávání ministr Ťok s tím, že materiál k mýtnému systému bude na vládě opět ve středu 9. března.

Podle materiálu ministerstva dopravy je nyní na nezbytně nutnou dobu potřeba zajistit provoz mýtného systému současným provozovatelem. Zároveň s tím proběhne výběrové řízení na mýtného poradce, který státu pomůže s vypsáním soutěže na nový systém a zpracuje koncepci zpoplatnění silniční sítě po roce 2019.

„Prioritou vlády je nyní výběr mýta po roce 2017 a jsem přesvědčen, že se nám to podaří zajistit,“ dodal ministr dopravy. Podle Ťoka smlouva o provozování mýtného systému nepočítala se svým koncem a dodatky z roku 2006 a 2007 zapříčinily nemožnost vypsat výběrové řízení. Problematické dodatky už nyní šetří policie.

Ke stažení

Vládou předložený materiál Časový harmonogram přípravy Systému elektronického mýta po roce 2016 ke stažení zde.

Brífink ministra Ťoka po jednání vlády 29.2.2016 ke stažení zde.

 

Stáhněte si:
Zpět na výpis článků