Referent v Oddělení letecké dopravy Ministerstva dopravy

20.6.2024|Výběrová řízení

Do Oddělení letecké dopravy v Odboru civilního letectví v Sekci drážní, vodní a letecké dopravy
Ministerstva dopravy hledáme novou kolegyni / nového kolegu.

Náplň práce:
  • rozvoj dvoustranných a mnohostranných leteckých vztahů v obchodní letecké dopravě
  • sjednávání dohod o letecké dopravě/leteckých službách a spolupráce na sjednání dohod v oblasti letectví v rámci EU
  • příprava a realizace jednání leteckých úřadů (korespondenční i přímá)
  • řešení otázek týkajících se přístupu na přepravní trh ze strany českých i zahraničních leteckých dopravců
  • řešení záležitostí spojených s ekonomickou regulací letecké dopravy, a to i ve vztahu k EU a mezinárodním organizacím
  • posuzování návrhů vnitrostátních právních předpisů a unijních předpisů dotýkajících se obchodní letecké dopravy
  • spolupráce na vyřizování stížností v obchodní letecké dopravě (zejména ve vztahu k Úmluvě o sjednocení některých pravidel o mezinárodní letecké přepravě (Montreal, 1999)).

Požadavky na uchazeče:
  • vysokoškolské vzdělání zakončené státní zkouškou v magisterském studijním programu;
  • znalost anglického jazyka odpovídající alespoň 1. úrovni (stupni) znalosti cizího jazyka dle rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, č. j. MSMT-24156/2019 ze dne 3. září 2019, kterým se stanoví Seznam standardizovaných jazykových zkoušek pro účely systému jazykové kvalifikace zaměstnanců ve správních úřadech[1];
  • na služebním místě je stanoven požadavek stupně utajení: vyhrazené[2].

Co nabízíme:
  • finanční ohodnocení v rámci platové tarifní třídy 13 v souladu s nařízením vlády č. 304/2014 Sb., o platových poměrech státních zaměstnanců, ve znění pozdějších předpisů;
  • pracovní poměr je na dobu určitou, nejdéle do 31. 7. 2028;
  • plný pracovní úvazek;
  • zajímavou práci v prostředí ústředního orgánu státní správy;
  • možnost dalšího vzdělávání a odborného růstu;
  • pracoviště v centru Prahy;
  • předpokládaný nástup 1. srpna 2024 nebo dle dohody.

Dále nabízíme pružnou pracovní dobu, 25 dní dovolené, 5 dní indispozičního volna (tzv. sick days), hrazené jazykové kurzy, příspěvek na stravování (jídelna v budově ministerstva), příspěvek na penzijní připojištění / doplňkové penzijní spoření, kartu Multisport, posilovna a tělocvična v budově ministerstva, možnost umístění dítěte v dětské skupině Mašinka v budově ministerstva, příspěvek na dětskou rekreaci, lístky do divadla, 5 dní HO v měsíci aj.

Pokud Vás nabídka zaujala, zašlete nám prostřednictvím elektronické pošty na adresu posta@mdcr.cz Váš strukturovaný životopis a motivační dopis.

V předmětu e-mailu je nutno uvést následující text – „Výběrové řízení č. j. MD/32819/2024/010“.

Termín pro zasílání přihlášek: do 1. července 2024.

Služební orgán podporuje rovnost žen a mužů a diverzitu v rozhodovacích pozicích. Z tohoto důvodu vítáme zájem žadatelek a žadatelů z různých skupin obyvatel.

Získaná data budou Ministerstvem dopravy zpracována:
  • pouze za účelem výběru vhodného uchazeče/vhodné uchazečky a následného uzavření smlouvy s vybraným uchazečem/uchazečkou;
  • po dobu, než bude nalezen vhodný/á uchazeč/ka v rámci výběrového řízení č. j. MD/7386/2023/010, a dále za účelem ochrany oprávněných zájmů Ministerstva dopravy např. pro případ stížností neúspěšných uchazečů a to po dobu 1 roku.
Podrobné informace o zpracování Vašich osobních údajů naleznete zde v našem informačním memorandu s odkazem na pověřence.

[1] Splnění tohoto požadavku se dokládá originálem nebo úředně ověřenou kopií vysvědčení/osvědčení nebo jiného dokladu prokazujícího dle Seznamu standardizovaných jazykových zkoušek úroveň znalosti cizího jazyka. V některých specifických případech lze úroveň znalosti cizího jazyka prokázat i jiným způsobem. Tyto případy a míra uznání pro účely výběrových řízení jsou blíže popsány ve stanovisku sekce pro státní službu Ministerstva vnitra zveřejněného na internetových stránkách Ministerstva vnitra, sekce pro státní službu (záložka „Dokumenty a stanoviska“ => „Stanoviska“).
[2] Splnění požadavku na stupeň „Vyhrazené“ se dokládá originálem nebo úředně ověřenou kopií platného Oznámení o splnění podmínek pro přístup k utajované informaci stupně utajení „Vyhrazené“, popřípadě i úředně ověřenou kopií platného Osvědčení fyzické osoby na stupeň utajení „Důvěrné“, „Tajné“ nebo „Přísně tajné“. Nedoložení tohoto dokladu není důvodem pro vyřazení žádosti podle § 27 odst. 2 zákona o státní službě. Pokud žadatel nedisponuje příslušným dokladem a zároveň jeho žádost nebude z jiných důvodů vyřazena postupem podle § 27 odst. 2 zákona o státní službě, bude v případě jeho zařazení/jmenování následně postupováno v souladu s § 6 odst. 3 zákona č. 412/2005 Sb., o ochraně utajovaných informací a o bezpečnostní způsobilosti, ve znění pozdějších předpisů.