Jízdenku OneTicket využilo za půl roku více než půl milionu cestujících

Jízdenku OneTicket využilo za půl roku více než půl milionu cestujících
20.7.2021Tiskové zprávy

Jednotná jízdenka na železnici je v prodeji od prosince loňského roku. Od té doby si ji pořídilo 505 tisíc lidí. Celkově se jedná o prodeje za téměř 50 milionů korun. Zájem o OneTicket vzrostl zejména s ohledem na letní prázdniny.

Jízdenku OneTicket využilo za půl roku více než půl milionu cestujících
„Jednotná jízdenka je ideálním parťákem na výletech. Řada lidí tráví letos dovolenou v Česku a díky OneTicket nemusí řešit kolony, parkování ani jiné starosti často spojené s automobilem. Zájem více než půl milionu cestujících a znatelný nárůst prodejů během prázdnin ukazuje, že řada lidí již její výhody využila. Pokud bude tento trend i nadále pokračovat, je to v letošním Evropském roce železnice jen dobře,“ říká ministr dopravy Karel Havlíček.

Ještě v polovině června byl počet prodaných kusů OneTicket 350 tisíc. Za měsíc prázdnin se prodalo takřka 160 tisíc jízdenek, přičemž průměrný prodej v ostatních měsících dosahoval pouze 50 tisíc. 

OneTicket je dostupná nejen jako jednorázová jízdenka, ale také v traťové verzi pro pravidelné dojíždění nebo síťové pro neomezené cestování po určitou dobu. Cestující si mohou zvolit, zda chtějí jízdenku v papírové či elektronické formě a v případě potřeby si rovněž zakoupit i místenku na vybraný spoj. Místenek se za uplynulý měsíc prodalo přibližně 10 tisíc.   

OneTicket se ve spolupráci s agenturou CzechTourism také soustředí prostřednictvím serveru Kudyznudy.cz na zajímavá místa Česka, která jsou snadno dostupná vlakem. Krom toho také nabízí asistenční službu pro handicapované. V letošním roce pomoc při cestování po železnici využilo více než 220 lidí.

Systém jednotného tarifu, zjednodušeně OneTicket, umožňuje lidem cestovat po železnici s jednou jízdenkou bez ohledu na dopravce na zvolené trase. Cestující tedy snadno přestoupí mezi vlaky různých společností. 

OneTicket spustilo ve zkušebním období ministerstvo dopravy spolu se s.p. CENDIS v létě loňského roku. Od prosince pak vše funguje v plnohodnotném provozu. V červnu přibyla možnost pořizování místenek a od července se zapojují i komerční spoje, tedy ty vlaky, které neobjednává ani stát ani kraje. Tyto spoje jsou provozovány především na trasách Praha – Ostrava a Praha – Brno.

 
Zpět na výpis článků
Související články