Řídící výbor řešil přípravu mýtného tendru

Řídící výbor řešil přípravu mýtného tendru
4.6.2015Tiskové zprávy

Řídící výbor pro přípravu zadávací dokumentace na mýto řešil realizaci technologicky neutrální soutěže na provozovatele, postup prací a právní podklady. Prvního červnového jednání výboru se zúčastnili také zástupci parlamentních politických stran.

"Po dvouhodinové debatě jsme se domluvili, že připravíme právní analýzu stávající smlouvy se současným dodavatelem, všech jejích dodatků a povinností z nich vyplývajících. Za dva týdny se opět řídící výbor sejde," říká ministr dopravy Dan Ťok.

Ministerstvo dopravy zároveň pokračuje v jednání se současným provozovatelem mýtného systému. Stávající dodavatel obdržel od ministerstva všechny požadavky v oblasti právní, technické a dokumentační. Cílem požadavků je změnit obchodní podmínky smluvního základu a předložit uchazečům v zadávacím řízení co nejširší informace o aktuálně provozovaném systému.

 

Ministerstvo dopravy zároveň zadává odbornou studii fakultě dopravní ČVUT „Analýza výnosů a nákladů při rozšíření rozsahu výkonového zpoplatnění komunikací pro vozidla nad 3,5t“. Kromě toho připravuje do vlády materiál „Základní parametry zadávací dokumentace“, který úřad předloží do konce července.

 

 

Složení řídícího výboru

 

Dan Ťok, MD

Kamil Rudolecký, MD  (zasedání dne 3.6. se nezúčastnil)

Milan Feranec, MD

Pavel Kouřil, MF

Pavel Švagr, MPSV

Vlastimil Fidler, MMR (3.6. se nezúčastnil)

Eduard Muřický, MPO

Tomáš Lerch, MV ŘSDP

Zdeněk Adamec, MZe

Karolína Týlová, MŽP

Petr Moos, ÚV ČR (3.6. se nezúčastnil)

 

TOP09, František Laudát

ODS, Zbyněk Stanjura (3.6. se nezúčastnil)

KSČM, Karel Šidlo

KDU-ČSL, Pavel Šustr

ČSSD, Jan Birke

ANO, Jan Volný (3.6. se nezúčastnil)

Zpět na výpis článků