Ročenka dopravy za kovidový rok 2020

Ročenka dopravy za kovidový rok 2020
20.7.2021Média a tiskové zprávy

Na webu Ministerstva dopravy byla zveřejněna Ročenka dopravy za rok 2020. Ročenka obsahuje podrobné statistické údaje v kovidovém roce 2020. Mezi nejvíce zasaženou oblastí dopravy v České republice patří letectví. Naopak nákladní doprava nezaznamenala výrazný pokles. Počet registrovaných osobních aut překročil šest milionů.

Ročenka dopravy za kovidový rok 2020
Ročenka za rok 2020

V důsledku snížení mobility lidí kvůli opatřením proti šíření koronaviru se pokles projevil nejvýrazněji v letecké dopravě, kde počet odbavených cestujících ve 2. čtvrtletí prakticky "k nule". Opatření se projevily i v nehodovosti - počet obětí meziročně klesl o 16%.

Nákladní doprava nebyla vlivem koronaviru zasažena a to i přesto, že byly uzavřené hranice. Nákladní doprava měla vždy výjimku. Nárůst v přepravních výkonech se projevil hlavně u vozidel registrovaných v ČR.

Z Centrálního registru vozidel vyplývá, že se v roce 2020 počet motorových vozidel registrovaných v ČR opět zvýšil a například počet registrovaných osobních automobilů v roce 2020 překročil již hranici 6 milionů.  

 
Zpět na výpis článků